About Me

header ads

Na co warto zwrócić uwagę w ofercie EmpikGo z Empik Premium?


Aktualna sytuacja w Polsce i na świecie zmusza nas do siedzenia w domu. Wiele firm wychodzi więc z ukłonem w stronę klientów, oferując nam ciekawe rozwiązania. Jednym z nich jest darmowy dostęp do oferty Empik Premium przez 60 dni, który m.in. daje nam (ograniczony, ale jednak) dostęp do ebooków i audiobooków w aplikacji EmpikGo. Na co warto zwrócić uwagę z dostępnych tytułów?


Czym jest Empik Premium?

Najpierw jednak może warto w skrócie powiedzieć, czym samo Empik Premium jest. Za stosunkowo niewielką cenę (50zł za pół roku dostępu, lub 80zł za roczny dostęp, lub opcja abonamentu miesięcznego za 9,99zł, która jest chwilowo jedyną dostępną opcją) Empik oferuje nam:
– stałą zniżkę 15% w salonach, na wszystko oprócz elektroniki, prasy i słodyczy (mało przydatne w tej chwili, co prawda);
– dodatkowe zniżki na empik.com (wybrana oferta, nierównie procentowo zniżki);
– darmową dostawę kurierem i paczkomatem dla zamówień za min. 40zł;
– cashback od każdego zakupu, który odkłada się na naszym koncie empik.com i który możemy użyć przy kolejnych zakupach;
– 20% zniżki na produkty empikfoto.pl, oraz jednorazowo 50 odbitek zdjęć za 1 grosz;
– 20% zniżki na bilety do Heliosa (również mało przydatne aktualnie);
– i to, co dziś interesuje nas najbardziej: dostęp do aplikacji EmpikGo, oferującej audiobooki i ebooki.

Uwaga, promocja 60 dni za darmo trwa tylko do 14 kwietnia. Jeśli więc chcecie skorzystać, to zróbcie to już teraz.

Jak różnią się oferty abonamentowe w EmpikGo?

Na poniższym screenie widać jedynie abonamenty zwykłe, bez Empik Premium. Zwykły abonament obejmuje ponad 25 tysięcy ebooków i ponad 4 tysiące audiobooków. Empik Premium oferuje nam jedynie 13 tysięcy ebooków (o audiobookach nie znalazłam konkretnej informacji) – widać więc od razu, że oferta jest mocno ograniczona.


Kto miał okazję korzystać z Legimi, będzie więc EmpikGo rozczarowany, bo nawet oferta abonamentowa za 39,99zł jest dość ograniczona. Miałam okazję już kilka razy korzystać z EmpikGo i momentami naprawdę ciężko było mi znaleźć jakiś interesujący mnie tytuł. Mimo to, jeśli dostęp kosztuje nas wielkie nic, to być może warto skorzystać, bo wciąż trochę ciekawych tytułów da się wygrzebać.

Myślę, że warto również powiedzieć, że czytanie ebooków jest możliwe wyłącznie w aplikacji EmpikGo i niestety, nie da się książek otworzyć na czytnikach (za wyjątkiem niektórych InkBooków).

Na co więc warto zwrócić uwagę?

Wspomnę jeszcze tylko, że chociaż starałam się być obiektywna, to jednak większość tych propozycji jest wyborem subiektywnym. To pozycje, które zwróciły moją uwagę, ale niekoniecznie zwrócą waszą. 

Wśród KRYMINAŁU można znaleźć sporo ciekawych propozycji. Nikogo nie powinna tu dziwić obecność Pacjentki (w końcu to pozycja, która wygrała w Bestsellerach Empiku), czy powieści od Remigiusza Mroza. Na screenie poniżej widzimy też Opiekunkę i Ty. I chociaż pierwszego tytułu nie znam, a jego ocena na Lubimy czytać to 6,4, to z braku laku może ktoś się skusi. Natomiast Ty to bardzo dziwna książka, która z jednej strony ciekawi i jest napisana w lekki sposób, ale z drugiej niektóre myśli głównego bohatera są prymitywne i zbyt wulgarne. Z pewnością jednak zainteresuje osoby chcące obejrzeć serial – bo pamiętajcie, najpierw książka! A w kwarantannie starczy nam czasu i na przeczytanie, i na obejrzenie dla porównania.


Dostępne w ofercie są również książki Jacka Galińskiego (nawet trzeci, nowy tom, jest już dostępny, jednak tylko w audiobooku). Skusiłam na Kółko się pani urwało i jestem już po lekturze. I to pierwszy raz, gdy spodobała mi się komedia kryminalna. Humor pana Galińskiego zdecydowanie do mnie tutaj trafia. Mamy tu także Maxa Czornyja – cztery tomy serii z komisarzem Erykiem Deryło oraz dwie jednotomówki. Dawno temu czytałam Grzech i być może teraz wrócę do tej serii.

Kto jeszcze nie zna hiszpańskiego hitu, jakim jest Cisza białego miasta (moją recenzję możecie przeczytać tutaj), ma teraz świetną okazję, by go poznać. To jeden z najlepszych kryminałów, jaki miałam przyjemność czytać. Dwa dni temu obejrzałam również ekranizację (dostępna na Netflixie), o której opowiem wam na dniach w osobnej recenzji.

EmpikGo udostępnia nam również sześć tytułów od Harlana Cobena, jednak tylko w audio. A także trzy audiobooki od B.A. Paris (Za zamkniętymi drzwiami, Na skraju załamania oraz Pozwól mi wrócić), które cieszą się dużym zainteresowaniem. Kto więc nie miał wcześniej czasu na zapoznanie się z tą dwójką autorów, teraz ma na to szansę – a audiobooki można słuchać nawet podczas innych czynności, by wypełnić czymś ciszę. Do wyboru (zarówno w ebooku, jak i audio) mamy również cztery powieści Marca Elsberga (Black out, Zero, Helisa, Chciwość). Każdy z tych tytułów to jedna, zamknięta całość – można więc wybrać, która z opisu ciekawi nas najbardziej.


Wśród LITERATURY OBYCZAJOWEJ, bo nie samymi kryminałami człowiek żyje, też znajdziemy ciekawe tytuły. Niech was jednak nie kusi Blanka Lipińska, która pojawia się od razu jako pierwsza. Jeśli macie ochotę na ostrzejszy romans, dostępna z Premium jest pozycja Boss od Sierry Cartwright. I chociaż jest to trzeci tom, to jednak każda z części serii tworzy osobną całość. I z pewnością nie będzie tak krzywdząca psychicznie, co Blanka. Jeśli jednak nie jesteście przekonani, to  w podobnych klimatach mamy tu też po dwa tomy obu serii Magdy Mila, które być może was zainteresują.

Jeśli niestraszne wam dłuższe formy, EmpikGo podsuwa nam Małe życie Hanyi Yanagihary, zarówno w ebooku jak i audio. I chociaż mój egzemplarz stoi na półce, to żeby go doczytać, sama skuszę się na ebook z Empiku, bo tak po prostu będzie wygodniej.

Warta uwagi jest również powieść Helen Hoang Więcej niż pocałunek (moją recenzję przeczytacie tutaj), bo chociaż nie jest to opowieść wysokich lotów, ma w sobie coś uroczego. W oczy wpadł mi też tytuł Wspołlokatorzy Beth O'Leary, którego premiera była dość głośna, a łóżko z okładki pojawiło się nawet na Targach Książki.  Dla miłośniczek literatury polskiej również coś się znajdzie. Ostatnia książka Magdaleny Witkiewicz chociażby (Jeszcze się kiedyś spotkamy), czy kilka pozycji od Krystyny Mirek.


Wśród literatury PIĘKNEJ, zarówno OBCEJ jak i POLSKIEJ, również znajdzie się trochę tytułów, którymi możemy się cieszyć w trakcie kwarantanny.

Ostatnio dość nośnym tematem jest Auschwitz, jeśli więc wciąż macie niedobór powieści osadzonych w tamtych strasznych czasach, oferta Premium podrzuca nam takie tytuły jak Kołysanka z Auschwitz czy Anioł z Auschwitz. Kultowy Rok 1984 jest zarówno w wersji audio jak i w ebooku. Jeśli ktoś zachęcony filmem, jaki ostatnio był w kinach, ma ochotę na Małe kobietki, dostępna jest wersja audio.

Jakiś czas temu miała swoją premierę pozycja przyrównywana do Opowieści podręcznej, a mowa teraz o Vox Christiany Dalcher – tym tytułem również warto się zainteresować. Dostępne są również wszystkie trzy wydane w Polsce powieści Michaela Chabona. Jest tu również dostępny pewnien bardzo ładnie wydany zbiór opowiadań, a mam na myśli W świetle i w mroku. Opowiadania inspirowane malarstwem Edwarda Hoppera. Wśród autorów opowiadań znajdziemy m.in. Stephena Kinga i  Lee Childa.

Wśród polskich autorów warto zwrócić uwagę na Zytę Rudzką i jej Krótką wymianę ognia, czy pozycje od Jakuba Małeckiego. Udostępnione są również niektóre z tytułów Elżbiety Cherezińskiej.

Dla MŁODZIEŻY również znajdzie się co nieco, a nawet i takie tytuły, co zainteresują starszego czytelnika. Dla potrzebujących nieco przygody, Empik podpowiada – Córka króla piratów. 
Znajdziemy tu także dwa tomy trylogii Holly Black (Okrutny książę, Zły król). Z polskiego podwórka na uwagę zasługuje diabelsko-anielska trylogia Katarzyny Bereniki Miszczuk – zwłaszcza jeśli chcielibyście przeczytać coś zabawniejszego. Dostępne są też książki z trylogii o Marze Dyer, coś w stylu thrillera połączonego z paranormal romance, z których kiedyś przeczytałam dwa tomy. Być może to świetna okazja, by je sobie powtórzyć i dokończyć serię.


Przejdźmy więc może do FANTASTYKI. A czymże byłaby fantastyka bez Stephena Kinga? EmpikGo oferuje nam 7 audiobooków mistrza grozy, w tym Uniesienie, jeden z nowszych tytułów, ale również dwa pierwsze tomy Mrocznej wieży. Kto kojarzy/zna Marsjanina Andy'ego Weira, ten zapewne zainteresuje się pozycją Artemis. Empik udostępnia nam także oba tomy Strange the Dreamer od Lani Taylor (Marzyciel oraz Muza koszmarów) – kto nie miał okazji, ten w końcu może nadrobić. Znajdziemy tu także całą trylogię Wojny lotosowej Jaya Kristoffa oraz pierwszy tom bardzo dobrej serii Czas żniw od Samanthy Shannon, którą bardzo mocno polecam. 

Znajdziemy tu również trylogię Dworów od Sarah J. Maas, więc jeśli jeszcze jej nie znacie, to warto nadrobić (ale nie zniechęcajcie się pierwszym tomem – drugi wszystko wam wynagrodzi), oraz inne książki autorki. A kto ma ochotę na odświeżenie lub nadrobienie klasyki, ten znajdzie tu całą serię Pan Lodowego Ogrodu Jarosława Grzędowicza oraz jego inne powieści. 

Wśród tej kategorii znalazłam także Uroczysko, które od dawna szukałam w wersji papierowej (niestety bezskutecznie). Słyszałam o tej opowieści same dobre opinie, oraz to, że nadaje się zarówno dla młodszego, jak i starszego czytelnika. Więc może i was zaciekawi. Kontynuacja również jest dostępna w tym abonamencie. Szukając tytułów z tej kategorii trafiłam też na inne, znane mi tytuły, które jednego zaciekawią mniej, innego bardziej, dlatego tutaj polecam głębsze przejrzenie oferty indywidualnie. 


Przyszedł też czas na LITERATURĘ FAKTU. Bardzo modnym odłamem tej kategorii ostatnio były (i są nadal) pozycje okołomedyczne. EmpikGo daje nam tu dostęp do takich tytułów jak m.in. Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów, Niewyjaśnione okoliczności, Będzie bolało, Strefa skażenia. Przerażająca prawda o Eboli, Zawód położna, Tajemnice pielęgniarek czy Agonia. W audiobooku znajdziemy tu również dość głośny jakiś czas temu tytuł Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko

Z ciekawszych tytułów jest tu także Z nienawiści do kobiet Justyny Kopińskiej (i polecam wam go, chociaż na tle Polska odwraca oczy wypada niestety blado). Kto jest ciekawy kryminalnych zbrodni, ten powinien sięgnąć po pozycję Bestia. Studium zła Magda Omilianowicz o Wampirze z Bytowa, reportaż z serii Na F/aktach (z tej serii dostępna jest również Inna dusza Łukasza Orbitowskiego). Warto również sprawdzić Jeden z nas. Opowieść o Norwegii Asne Seierstad, bez względu na to, czy nazwisko Breivik coś wam mówi, czy nie. 

A dla tych, co to tęsknią za rozgrywkami piłkarskimi, również się coś znajdzie. Anatomia Liverpoolu, Borussia Dortmund. Siła żółtej ściany czy Podcięte skrzydła kanarka to nie wszystkie dostępne tytuły. A tak bardziej na zabawnie, to panie być może odnajdą się w tytule Kobiety i futbol. Kompleksowo od A do O, oczywiście tylko wtedy, gdy będą chciały w wolnym czasie sprawdzić, o co w tym wszystkim facetom chodzi. Więcej sportowych (nie tylko piłkarskich) tytułów znajdzie się też w kategorii BIOGRAFIE, jak chociażby Michael Jordan. Życie


Osobiście rzadko sięgam po pozycje z ROZWOJU OSOBISTEGO, jednak i tę kategorię przejrzałam. Na uwagę zdecydowanie zasługuje audiobook Otoczeni przez psychopatów od Thomasa Eriksona. Wielka szkoda, że nie ma tu jego pierwszej książki, bo w Psychopatach często się do niej odwołuje, ale nie jest to wymóg konieczny – treść jest zrozumiała i bez wiedzy z Otoczonych przez idiotów. Znajdziecie tu również pozycje od Reginy Brett, i w audio jak i w ebookach. 

Wśród tytułów, które kojarzę i których pozytywne opinie słyszałam/widziałam, są tu także Sztuka prostego życia Nie odkładaj życia na później



Z pozostałych kategorii nie czuję się na siłach, by sugerować, co jest warte uwagi, a co nie, bo zwyczajnie ich nie czytam. Mam jednak nadzieję, że ten przydługi post będzie dla was chociaż w jakiejś malutkiej części przydatny. Być może zachęcę was do skorzystania z okazji, by przeczytać chociaż kilka z wymienionych u góry tytułów. Większość z nas ma teraz więcej wolnego czasu, więc może warto spożytkować go na czytanie. :)

#zostańwdomu

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Też korzystam ostatnio z tej aplikacji. Ze względu na utrudniony dostęp do książek papierowych jest to świetne rozwiązanie 😁 Mi akurat wersje audio pasują - o wiele przyjemniej się sprząta 😉

    Pozdrawiam
    https://subjektiv-buch.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Póki co korzystam częściej z Legimi :)

    OdpowiedzUsuń