About Me

header ads

#czytelniczedylematy |11| co w marcu?


Znów nazbierało mi się trochę książek do czytania, a w sumie słowo trochę jest z lekka oszukane. Bo całkiem tego sporo, sami zobaczcie. I jak ostatnio często u mnie bywa, szaleję ze zdjęciami. :D
Na pierwszy rzut mini-stosik. Słynny Król jest z biblioteki i nie mogę się doczekać, aż go przeczytam, chociaż mam go już od kilku dni! Z biblioteki jest również Starter, który czytamy na marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.


Pandora to mój najnowszy nabytek. Tytuł siedział mi w głowie odkąd przeczytałam recenzję u Eweliny, a mamy mniej więcej zbliżony gust książkowy. Natomiast Astrologiczny przewodnik po złamanych sercach to zdobycz z Biedronki, którą już przeczytałam i walczę z recenzją. 

Na drugim mini-stosiku znów miks moich i pożyczonych książek. Alicję czytam po woli, bo jak to zwykle bywa, jestem zajęta polskimi książkami. :p Jak cię zabić, kochanie? mam z biblioteki i idzie mi średnio. Mam wrażenie, jakby ta cała wesołość i humor były na siłę. Bo zabawne nie są tylko dialogi, ale też narracja, co szczerze mówiąc, nieco mnie irytuje. A bycie na siłę fajnym przecież nie zawsze wychodzi na dobre... 


Niewolnice władzy to reportaż, jaki upolowałam w Empiku za dyszkę. Mam nadzieję, że chociaż raz przeczytam całą książkę z literatury faktu. Na historię Thomasa Morgenstrena namówiłam moją książkową dilerkę Asię i poczytuję sobie między innymi książkami. Niesamowity człowiek, niesamowita historia.  Bez szans również mam od Asi i wciąż nie mogę się za nią zabrać. Stoi na półce i kusi, ale chyba niewystarczająco. 
Obcą czytam już od jakiegoś czasu. To bardzo ładnie napisana i barwna powieść. Mam nadzieję skończyć ją jak najszybciej, bo nie ukrywam, że mam ambicje na kolejne tomy, które są nawet grubsze niż ten! [A ten ma 700.]Nie planowałam wypożyczać tej książki, ale pani bibliotekarka wyskoczyła z pytaniem Patrycja, nie chciałabyś przeczytać tego? Przyszło wczoraj a nie bardzo wiemy, czy rzucić na dorosłych czy do dzieci, a ty mogłabyś podpowiedzieć. Więc jak mogłam nie wziąć?


Teoretycznie wypożyczyłam Teatr niewidzialnych dzieci dla mojego brata, który aktualnie kończy moją Szóstkę wron, ale halo, to Marcin Szczygielski, muszę go sama przeczytać! Kto jest tu dłużej, ten wie, że to dzięki Szczygielskiemu polubiłam polskich autorów, bo Mróz jedynie bardziej zaostrzył. Wciąż jednak Szczygielski był tym pierwszym i... muszę to przeczytać. Muszę. 

   
  

Jeśli idzie o Duszę cesarza, to skusiła mnie jej grubość. Książka ma zaledwie sto stron, więc powinna mi pójść raz-dwa. Ma ciekawy opis no i hej, to Sanderson, o którym słyszałam tak wiele, ale nie miałam jeszcze okazji przeczytać. A skoro to ten chwalony Sanderson, to powinno być dobre, nie? Mam nadzieję. Ale nawet gdyby nie przypadło mi do gustu, to tylko sto stron, więc byłoby słabo, jakbym nie skończyła. ;)
Poświęciłam się dla sprawy i po zrobieniu zdjęć zjadłam te donaty... ;___; 
Ale cicho, jakby co, to nic nie wiecie!


 Jestem pewna, że za jakiś tydzień cała ta lista ulegnie wielkiej zmianie, bo dojdzie mi miliard nowych pozycji, ale cóż, ciężkie jest życie książkoholika... ;) 

Jak się mają wasze marcowe stosy do przeczytania?

Prześlij komentarz

5 Komentarze

 1. "Dusza cesarza" jest świetna - aż szkoda, ze taka krótka ;P
  A "Pandora" to najbardziej oryginalna powieść o zombie jaką przeczytałam w życiu.
  Życzę Ci przyjemnej lektury!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią skusiłabym się na Bez szans. I widzę tam Mroza, też mam na półce, więc niedługo się z nią zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dusza cesarza ma niezwykłą okładkę! Pandora, Pandora... już Ci odpowiedziałam, ze ja ją kocham, ale czytałam i te niepochlebne opinie. Nie mogę się doczekać i Twojej. Króla też mam w planach i jak tylko "pozbędę" się wszystkich egz. recenzenckich to sama zdobędę swojego Króla :)). Okładkę ma cudowną. A treść mnie strasznie intryguje. Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam Ci Bez Szans, uważam że to najlepsza książka autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ,,Starter" to świetna książka. Mam nadzieję, że ci się spodoba. :3

  OdpowiedzUsuń