About Me

header ads

#ulubieńcy Podsumowanie roku 2015 - 10 ulubionych książek


Mijają właśnie ostatnie dni grudnia, więc pora na małe podsumowanko. Spośród większości przeczytanych w tym roku książek (niestety większości, a nie wszystkich, ponieważ bloga zaczęłam prowadzić w połowie roku i wcześniejsze tytuły dostały nóżek i gdzieś uciekły ;_;) wybrałam moje ulubione. Było ciężko z dopasowaniem miejsc, ale w końcu się udało, więc oto ranking 10 ulubionych książek, przeczytanych w 2015 roku.


10
Berek – Marcin Szczygielski 
Ulubiony polski pisarz i zabawna powieść – czego chcieć więcej? Odważna, pełna humoru i o życiu – ale również wyolbrzymiona, jak na groteskę przystało, dzięki czemu łatwiej zauważyć pewne rzeczy. Gdyby wszyscy pisali tak jak Szczygielski, polski rynek mógłby wzrosnąć.

9
Black Ice – Becca Fitzpatrick
Przeczytana gdzieś na początku roku, ale wciąż tkwiąca mi w pamięci. Świetna historia, przy której bawiłam się wyśmienicie. Bardzo kryminalna, jak na powieść dla młodzieży. Wciągająca, pełna akcji, a fabuła dopracowana co do szczegółu.

8
Wypowiedz jej imię – James Dawson 
Książka mająca wiele różnych, zbieżnych recenzji, ale zdecydowanie taka, która przypadła mi do gustu. Młodzieżowa, pełna humoru, ale też grozy. Wspaniale opisana, przejmująca i intrygująca fabuła, która wręcz nie pozwalała się oderwać od lektury. Niebanalna historia Krwawej Mary.

7
Tajemny ogień – C.J.Daughtery, Carina Rozenfield
Pozycja, którą przeczytałam bardzo szybko i z wielkim przejęciem. Ciekawa, intrygująca i z cudownym, głównym bohaterem. Nic dodać, nic ująć.

6
Oddam Ci słońce – Jandy Nelson 
Magiczna. To wydaje się jedynym słowem, jakie może w pełni opisać tę historię. Opowiedziana z perspektyw bliźniąt. O bólu, o stracie, o przyjaźni, miłości, zakochaniu... o zniszczeniu. Właściwie można wymieniać dużo więcej. Ale najbardziej chyba o tym, jak niedomówienia i kłamstwa mogą zniszczyć ludzi.

5
Aż po horyzont – Morgan Matson 
Opowieść o tym, jak przezwyciężyć własne słabości. I jak pomóc innym, przezwyciężyć ich słabości. Książka dość przygodowa, jeśli spojrzeć na fakt, że bohaterowie jadą przez pół Ameryki, ale zdecydowanie nie tuzinkowa, gdzie miłość jest priorytetem.

4
Morze Spokoju – Katja Millay 
Zdecydowanie jedna z lepszych fabuł, z jakimi miałam przyjemność się spotkać. Historia przemyślana od A do Z. Pełna bólu, milczenia, ale też tych pozytywnych emocji. A właściwie bardzo emocjonalna pozycja.

3
Maybe Someday – Colleen Hoover 
Pełna radości, ale też i bólu. Pełna ciszy, ale też głośna. Barwna i jakże realna historia dwojga ludzi, połączonych czymś więcej. Zdecydowanie trafia prosto w serce.

2
Hopeless + Losing hope – Colleen Hoover 
Historia, która złamała moje serce i skleiła je na nowo, zdecydowanie zasługująca na miejsce na podium i zdecydowanie zasługująca na najlepsze recenzje. Historia opowiedziana z dwóch perspektyw, które razem tworzą coś niesamowitego. Nie da się pojąć wielkości cierpienia Sky bez przeczytania perspektywy Deana – dopiero razem te dwie książki tworzą coś, czego nie zapomni się do końca życia.

1
Prawie jak gwiazda rocka – Matthew Quick
Książka, która totalnie mnie rozbiła. Płakałam podczas czytania około trzech czwartych powieści. Książka o nadziei. Nadziei, którą można dawać innym, stracić, a później odzyskać. #zdecydowanienajlepszaW rankingu zdecydowanie króluje słowo zdecydowanie, ale nic nie mogę na to poradzić, że ów książki są zdecydowanie...! ;)
Mam też innego ulubieńca, tym razem nie książkowego, a jest nim serial Teen Wolf, jaki oglądam od wakacji.Czytaliście coś z mojej listy? Jakie macie o tych książkach zdanie?

A może chcecie się podzielić własną listą #ulubieńców?  


Prześlij komentarz

5 Komentarze

 1. Maybe someday, Hopeless i Oddam ci słońce to chyba jedne z moich ulubionych książek tego roku. Czytałam również Black Ice i była to dobra książka, jednak nie wiem, czy umieściłabym ją w swoim rankingu ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej kochana :3
  Ja czytałam "Black Ice" i rzeczywiście zapada w pamięć też mi się podobała mimo przewidywalnej końcówki.
  "Maybe Someday" - również świetna. Bardzo mi się podobał ten romans. Chociaż ten chłopak mnie wkurzył bo został z nią tylko dlatego, że tamta go rzuciła. :/
  Pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. czytałam jedynie Hopeless, nie umieściłabym go w moim zestawieniu najlepszych książek 2015 roku. pozdrawiam :)
  wyznaniaczytadloholiczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam na ROZDANIE NOWOROCZNE! :)
  Książka do wygrania!
  http://yourinspiration77.blogspot.com/2015/12/giveaway-wishes-gifts.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Oddam ci słońce oraz Maybe someday również są na mojej liście :)

  OdpowiedzUsuń