About Me

header ads

"Piętno" Sierra Cartwright


Więzy | Piętno | Boss

Piętno to drugi tom serii The Donovan Dynasty, czyli książek o rodzinie Donovanów. Tym razem autorka wzięła pod lupkę Cade'a, znanego nam z Więzów jako „tego brata, co mieszka na ranczu i rzadko się pokazuje”.

Sofia McBridge poznaje Cade'a Donovana na przyjęciu ślubnym Lary i Connora, za które jako właścicielka firmy eventowej jest odpowiedzialna. Mimo że Sofia wyznaje zasadę „w pracy się nie bawię”, daje się namówić na jeden taniec z Cadem — który korzystając z okazji, że ma blisko siebie jedyną kobietę od dawna, która w jakiś sposób go zaintrygowała, skrada jej kilka buziaków. A że zbliżają się obchody stulecia rancza, losy dwójki bohaterów splatają się znaczniej bardziej, gdy Cade wynajmuje firmę Sofii, by zorganizowała wszystko. W związku z tym Sofia, na której Cade wymusił obietnicę, że własnoręcznie się wszystkim zajmie, musi odwiedzić ranczo. A w stodole znajduje coś, co zmienia jej życie. Loch.

„Loch” może i brzmi zabawnie, ale Cade nazywa tak swój „pokój zabaw” — bo podobnie jak Connor, jest dominującym. Piętno okazało się pod wieloma względami lepszą pozycją od Więzów. Nie ma tu nazewnictwa „sir” ani śmiesznego „sub”. Nie ma typowego biznesmena w garniaku — jest za to opalony przystojniak o ciemnych oczach. Sofia jest postacią bardzo bezpośrednią, często jej teksty, jak twierdził Cade, podchodziły pod „niesubordynację”. Jest odważną bohaterką, która często pokazuje, że umie i nie waha się postawić na swoim. I w dość ciekawy sposób łączy wymaganą przez Cade'a uległość z własną stanowczością. Dodatkowo Cade ma lepsze poczucie humoru od Connora. A na dodatek pojawia się trochę więcej Nathana — tego zabawnego Donovana, którego mimo małych fragmentów w obu tomach, polubiłam najbardziej.

Ta subtelność w opisach scen, o której wspominałam w recenzji Więzów, wciąż tu jest i ma się dobrze, a nawet jeszcze lepiej. Odnoszę nawet wrażenie, że w Piętnie są subtelniejsze, delikatniejsze. Ale odejdźmy już od tego tematu. Bo oprócz tego mamy przejmujący wątek o akceptacji. Cade od lat zmaga się ze świadomością, że to on prowadził auto, gdy doszło do wypadku, w którym zginął jego ojciec. Wciąż ma wrażenie, że wcale nie powinien odziedziczyć rancza, że nie zasługuje na to, co kocha najbardziej. I ten wątek naprawdę do mnie trafił.

Chociaż czytałam już kilka książek brzmiących podobnie (a z każdą kolejną utwierdzam się w przekonaniu, że erotyki pisane są pod jedno kopyto), Piętno jest do tej pory chyba najlepszą. I jedyne, co mi się nie podobało, to zakończenie. Było słabe i do bólu przewidywalne. Ale oceniając całość, podobnie jak tom pierwszy, Piętno jest dobrą lekturą na wieczór pod kocem, by odetchnąć po ciężkim dniu.

8/10


Tytuł: Piętno || oryg. Brand
Autor: Sierra CartwrightSeria: The Donovan Dynasty, t.2
Przekład: Agnieszka Śmiechowska-Kłoczko
Wydawnictwo: Burda Książki, 2017
Liczba stron: ?


Przeczytam tyle, ile mam wzrostu — ?, ebook
Olimpiada czytelnicza

Prześlij komentarz

1 Komentarze